ULBRICH Slovensko s.r.o. - ULBRICH, ARGO-HYTOS, WANDFLUH, SPX FLUID POWER, DOW CORNING, MOLYKOTE, ELECTROLUBE, ITW PLEXUS, PERMABOND, BONDMASTER
 
» home » permabond
Produkty
hydraulika
lisy
tlmiče
mazivá
silikóny, tmely
elektrotech. hmoty
lepidlá
Firma
o firme
kontakt
Partneri
ulbrich
argo-hytos(cz)
argo-hytos(de)
wandfluh
power team
weforma
funke
dow corning
molykote
elektrolube
permabond
itw plexus


História vývoja a výroby strojárskych lepidiel Permabond siaha 40 rokov dozadu cez tri kontinenty. V súčasnosti spoločnosti Permabond Engineering Adhesives Ltd (Europa a Ázia) a Permabond (America) poskytujú technologické riešenia technikom na celom svete prostredníctvom svojich obchodných a výrobných pobočiek v Amerike, Ázii a Európe, podporené high-tech výrobným závodom v Európe s certifikátom ISO 9001:2000.

Pôvod spoločnosti Permabond je v Anglicku na začiatku šesťdesiatych rokov 20. storočia. Dlho predtým nemali výrobcovia inú možnosť iba spoľahnuť sa na mechanické upevňovanie matíc a skrutiek. Množstvo porúch vďaka vibráciám zariadení si vyžiadali spoľahlivejší spôsob upevňovania pomocou poisťovacích lepidiel, ktoré sa v súčasnosti používajú na zariadeniach a konečných produktoch.V roku 1996 získal chemický gigant ICI spoločnosť National Starch & Chemical aj jeho obchodné aktivity vrátane Permabond. Ako je v korporáciách obvyklé, zmena vo vedení spoločnosti mala za následok rozhodnutie zbaviť sa značky Permabond a niekoľkých produktových technológií spolu súčasne s ďalšími chemickými spoločnosťami.

V roku 2003 bol podnik Permabond kúpený rodinou Grossi, zaoberajúcou sa technológiou štrukturálnych lepidiel od sedemdesiatych rokov 20. storočia. Nová akvizícia vložila do Permabondu ďalšiu hodnotu v súvislosti s investíciami, technologickými a výrobnými kapacitami, ako aj veľkú dávku čerstvého entuziazmu nového vedenia.

Nový vývoj zahrňuje nové štrukturálne akryláty, vysoko teplotné anaeróbné hmoty a kyanoakrylátové lepidlá, ako aj nové epoxydové lepiace hybridné materiály, kombinujúce pevnosť a výkon epoxydov s rýchlosťou vytvrdzovania a húževnatosťou akrylátov.http://www.permabond.com/

SK-82362 Bratislava, Revolucna 23 | tel: +421 (2) 43424016 | fax: +421 (2) 43295983 | bratislava@ulbrich.sk