ULBRICH Slovensko s.r.o. - ULBRICH, ARGO-HYTOS, WANDFLUH, SPX FLUID POWER, DOW CORNING, MOLYKOTE, ELECTROLUBE, ITW PLEXUS, PERMABOND, BONDMASTER
 
» home » power team
Produkty
hydraulika
lisy
tlmiče
mazivá
silikóny, tmely
elektrotech. hmoty
lepidlá
Firma
o firme
kontakt
Partneri
ulbrich
argo-hytos(cz)
argo-hytos(de)
wandfluh
power team
weforma
funke
dow corning
molykote
elektrolube
permabond
itw plexus


Power Team je svetovo popredná firma pre hydraulické dielenské vybavenie ako aj vybavenie pre automobilové a priemyselné aplikácie. Vyrábame precízne, kvalitné vysokotlakové hydraulické výrobky, ako napríklad čerpadlá, valce, ventily, upínacie výrobky, hydraulické príslušenstvo ako aj špeciálne nástroje a vybavenie. Naše výrobky sa predávajú pod značkou Power Team a Hytec prostredníctvom globálnej siete zmluvných predajcov. Servisné centrály Power Team zaručujú servis po celom svete.

Naše vysoko precízne kvalitné výrobky nájdu uplatnenie všade tam, kde sú potrebné vysoké, koncentrované sily. Medzi naše cieľové trhy patrí spracovateľský priemysel, stavebný priemysel, automobilový a banícky priemysel, verejné zásobovacie zariadenia, lodenice, záchranné služby a mnohé iné.

Power Team začal ako súčasť Owatonna Tool Company (OTC). Táto firma bola založená v roku 1925 a bola známa svojim patentovaným mechanickým sťahovákom ozubených kolies.

V 50-tych rokoch sa možnosti použitia pre tieto sťahováky znásobili, a samotný mechanický prenos sily pre tieto aplikácie už nepostačoval. Začali sme preto výrobu hydraulických sťahovákov. Tak vznikol základný kameň palety výrobkov Power Team.

Počas nasledujúcich rokov sme rozšírili našu ponuku štandardných hydraulických výrobkov a predávali ich prostredníctvom siete automobilových a priemyselných zmluvných predajcov. Okrem toho sme vyvinuli špeciálne hydraulické výrobky pre množstvo výrobcov OEM, ktorí naše výrobky zahrnuli do svojho sortimentu výrobkov. Naviac sme vyvinuli rad hydraulických precíznych upínacích zariadení, ktoré sú predávané pod značkou Hytec.


V roku 1985 OTC odkúpila SPX Corporation. Vďaka svojmu solídnemu rastu je Power Team od roku 1988 samostatnou obchodnou jednotkou SPX.

Na základe rýchleho a vysokého rastu Power Team vznikla potreba výstavby novej prevádzky. V roku 1989 sme sa presťahovali do nášho nového výrobného závodu v Owatonne (Minnesota, USA), ktorý je vybavený najnovšou technológiou.

5885 11th Street, Rockford, IL USA 61109
Telefon: 1-800-541-1418 Fax: 1-800-288-7031


http://www.powerteam.com/

SK-82362 Bratislava, Revolucna 23 | tel: +421 (2) 43424016 | fax: +421 (2) 43295983 | bratislava@ulbrich.sk